Dolar : Alış : 6.9372 / Satış : 6.9497
Euro : Alış : 8.1481 / Satış : 8.1628
HAVA DURUMU
hava durumu

istanbul30°CAz Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 17 Kategoride 719 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Akşener, Ak Partinin Kalesi Olan Arnavutköy’ü Alacağız

13 Mart 2019
Ana Sayfa » Arnavutköy » Akşener, Ak Partinin Kalesi Olan Arnavutköy’ü Alacağız
Akşener, Ak Partinin Kalesi Olan Arnavutköy’ü Alacağız

Arnavutköy İYİ Parti ve CHP’nin ortaklaşa düzenledikleri 8 Mart Dünya Kadınlar Günü programına katılan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Arnavutköy‘de kadınlarla buluştu.

Yaman, Kadının Toplumdaki Başarılarına Dikkat Çekti

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’inde katıldığı 8 Mart Dünya Kadınlar Günü programın açılış konuşmasını İYİ Parti ve CHP’nin Arnavutköy Belediye Başkan adayı olan  Muharrem Yaman yaptı. Yaman, toplumdaki kadının önemine değinerek hayatımda 3 kadın çok önemli diyerek, annesi, eşi ve Meral Akşener’i örnek göstererek kadının toplumdaki başarılarına dikkat çekti.

Büyük bir coşkuyla karşılaşan Akşener, Arnavutköy’de İYİ Parti ve CHP‘li kadınlara seslendi. Akşener, “Kadınlara karşı biraz mahcubum çünkü yeteri kadar kadın milletvekiline yer veremedik. Kadınları yeteri kadar siyasetin karar mercilerine taşıyamadık. Bu seçimden sonra bu konuda daha dikkatli davranacağız. Arnavutköy çok önemli. Kapı kapı gezmeliyiz, kendimizi anlatmalıyız. Bu görev kadınlarındır. İki partinin kadınlarına burada çok iş düşüyor. El ele vereceksiniz, ortak çalışacaksınız. Bu seçimlerde Ak Partinin Kalesi Olan Arnavutköy’ü Alacağız” dedi. 

Akşener; Muharrem Yaman‘ın Siyasi Tecrübelerine Güveniyorum

İYİ Parti ve CHP’nin Arnavutköy’deki ortak adayı Muharrem Yaman‘ın siyasi tecrübelerine güvendiğini belirten Akşener, “İster İYİ Parti’den ister CHP’den hangi aday olursa olsun, bazı konularda tavsiyelerde bulunuyorum. Bizim ilkelerimiz var ve adaylarımız onlara uygun davranmalı. Yolsuzluk, israf ve adam kayırma yapmayacaklar. Bunları bizzat engelleyeceğim. Seçmenler kendilerine değer veren ve sorunlarıyla ilgilenen liderlere oy veriyor. İnsanları ikna etmek için yanlarına gitmeli ve onlarla konuşmalısınız. Ben tüm siyaset hayatım boyunca bunu yaptım. ” şeklinde konuştu.

Akşener; Artık Kadınlarımız Daha Aktif Bir Şekilde Siyasetin İçinde Yer Alacak

Akşener, yerel seçimlerin ardından siyasetin karar mekanizmalarında kadınlara daha fazla yer vereceklerini anlatarak, “Kadın hakları üzerine çalışmalar yapan derneklerin tavsiyeleri üzerine kadın kolları kurmaya karar verdik. Ben de yıllarca kadın hareketinin içinden gelen bir hoca olarak bu eksiği gördüm. 1 Nisan’dan sonra tüzük kongresi yapacağız ve kadın kollarımızı kuracağız. İdealle uygulama arasında büyük bir fark var. Artık kadınlarımız daha aktif bir şekilde siyasetin içinde yer alacak.” ifadelerini kullandı.


Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Sparfly Bilişim