Dolar : Alış : 7.2996 / Satış : 7.3128
Euro : Alış : 8.5850 / Satış : 8.6005
HAVA DURUMU
hava durumu

istanbul31°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 17 Kategoride 723 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Arnavutköy Eğitimi Konuştu

22 Ekim 2019
Ana Sayfa » Arnavutköy » Arnavutköy Eğitimi Konuştu
Arnavutköy Eğitimi Konuştu

Arnavutköy ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü Vadipark Restoranda STK temsilcileri ve Muhtarlarla bir araya geldi. Eğitimin konuşulduğu kahvaltı programında,  eğitimde yaşanan gelişmeler ve yaşanan sıkıntılar ve çözüm noktaları konuşuldu.

Gelişimin ve değişimin hızla yaşandıgı Arnavutköy’de eğitim vizyonunu dert edinmiş Arnavutköy ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü heryıl farklı bir eğitim çalışmalarıyla başarıya başarı katıyor. Milli Eğitim Müdürlüğü bu kamsamda STK temsilcileri ve Muhtarların katılımıyla eğitimin konuşuldugu bir program düzenledi. Program Milli Eğitim Müdürlüğünün çalışmlarını anlatan sinevizyon gösterisiyle başladı. Ardından Arnavutköy ilçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Dağ bir konuşma gercekleştirdi.

Güçlü Türkiye’nin Tohumları Arnavutköy’de Yetişiyor

Güçlü Türkiye’nin tohumları Arnavutköy’de yetişiyor diyen Dağ ,  “Amacımız mutlu çocuklarımızla Güçlü Türkiye’ye adım adım yürümektir. Milli Eğitim Müdürlüğünün Tematik Çalışmaları bilimsel anlamda eğitimde gelişme ve başarı getiriyor. Bu başarı 2023 vizyon hedeflerine yürüyor.  Türkiye’de Arnavutköy potansiyeliyle ve başarısıyla önemli bir yerdedir. Hep birlikte bir bilinç seferberliği oluşturmamız gerekiyor. Şu anda buradaki birlikteliğimiz çok anlamlıdır.  Eğitimde her yıl bir Tematik Gelişim belirliyoruz. Bu yıl “Özgüven ve Özveri Teması Yılı” olarak belirledik. 2019 yılından itibaren 15 yeni okul projemiz var.  Arnavutköy’de okul arsası mevcuttur. Bunun takibini hep birlikte yapacağız. Yine bu yıl 4 tane okulumuz hizmete girdi. 3 tanesininde yapımı devam ediyor. Eğitim artık dört duvar arasında değil, eğitim artık heryerdedir. Eğitim işi hepimizin işi, eğitimi sadece Milli Eğitime maal etmeyin. Hepimiz birbirimizin yükünü alacağız. STK temsilcilerimiz ve Muhtarlarımız bilinçli olmalıyız. Sizler Arnavutköye hizmet ediyorsunuz, bizlerde hizmet ediyoruz. Arnavutköy’de eğitim adına yapılan çalışmaları görmezden gelmeyelim” dedi.

Tekli Öğretimde Tüm İlçelerden Daha İyiyiz

Milli Eğitim Müdürü Dağ  şöyle devam etti. “11 yaşında bir ilçeyiz. 61 bin öğrencimiz var. Tekli öğretimde Beyoğlu ve Sarıyer ve tüm ilçelerden daha fazla ve daha  iyiyiz. Çocuklarımızı çok yönlü yetiştirmek boynumuzun borcu.  15 tane lisemiz var. Diğer ilçelere göre bizim okullarımız çok daha iyi. Öğretmen kadromuzda genç ve dinamiktir. Bu yıl 580 öğrencimiz üniversiteye yerleşti. Eğitimde başarı ve gelişim gösterdiğini sizlerin, gözlerinizin önüne koyuyoruz.  Ben hafta içi ve hafta sonu Pazar gün dahi  Milli Eğitimdeyim.  Eğitim için çalışıyoruz. Sizleri her zaman hafta içi ve hafta sonu Milli Eğitime bekliyorum. Eğitimle ilğili her konuyu konuşalım, tartışalım ve çözüm üretelim” ifadelerini kullandı.

Oldukça verimli gecen  program STK temsilcileri ve Muhtarların soru ve cevaplarıyla son buldu.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Sparfly Bilişim