Dolar : Alış : 7.3147 / Satış : 7.3278
Euro : Alış : 8.6564 / Satış : 8.6720
HAVA DURUMU
hava durumu

istanbul31°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 17 Kategoride 723 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

ASİAD İftar Yemeğinde İş Adamlarını Ağırlandı

30 Mayıs 2019
Ana Sayfa » Arnavutköy » ASİAD İftar Yemeğinde İş Adamlarını Ağırlandı
ASİAD İftar Yemeğinde İş Adamlarını Ağırlandı

Arnavutköy Sanayici ve İş Adamları Derneği (ASİAD) düzenlemiş olduğu iftar programında Arnavutköy protokolünü Arnavutköy’ün sanayici ve iş adamlarını bir araya getirdi.

ASİAD’ın Yönetim Kurulu Başkanı Yunus Gürdamur tarafından organize edilen iftar programına; Arnavutköy Belediye Başkanı A.Haşim Baltacı, Arnavutköy Kaymakamı Ahmet Odabaş, Taşoluk Yeşil Camii Baş İmam Hatibi İsrafil Kiracı   Arnavutköy AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Candaroğlu,  Milliyetçi  Hareket Partisi İlçe Başkanı Gökhan Uluç, Ak Parti Meclis üyeleri,  Arnavutköy’ün Sanayici  ve iş adamları ile   çok sayıda esnaf  katıldı.

Gürdamur; Üretmeye Ve Türkiye’yi Kalkındırmaya Devam Etmek Zorundayız

Çakır Düğün Sarayında gerçekleşen iftar programı Taşoluk Yeşil Camii Baş İmam Hatibi İsrafil Kiracı’nın kuran-ı kerim tilaveti okumasıyla başladı. İftarın ardından protokol konuşmaları yapıldı. Programın açılış konuşmasını ASİAD’ın Yönetim Kurulu Başkanı Yunus Gürdamur yaptı.  Gürdamur; “Arnavutköy sanayici ve iş adamlar derneği olarak düzenlemiş olduğumuz iftar programımıza katılımınızdan dolayı her birinize ayrı, ayrı teşekkür ediyorum. Değerli misafirler bu mübarek ayda; Filistinde, Irakta, Suriyede, velhasıl zulüm gören tüm Müslüman coğrafyaya sahip çıkan tek ülke Türkiye’dir. Ülkemizin dışında bu saldırılara dur diyen müslüman ülke maalesef kalmamıştır. Ülkemiz ne kadar kalkınırsa, ekonomisi, sanayisi, bilim ve teknolojisi ne kadar gelişirse dünyada yaşanan bu ve benzeri haksızlıklara karşıda sesi çok daha gür çıkacaktır. Bu anlamda bize de yakışan birlik beraberliğimizi korumak, devletimize, milletimize, bayrağımıza, hükümetimize ve dini değerlerimize sahip çıkmaktır.

Bizde Arnavutköy Sanayici ve iş adamları derneği olarak kendi bölgemizde ülkemizin kalkınmasına katkıda bulunmak amacıyla gece gündüz çalışıyoruz. Burada her biri kendi alanında uzmanlaşmış kıymetli iş adamı arkadaşlarımız, ülkemiz adına üretmeye ve istihdama katkı sağlamaya, her geçen gün artan bir hızla devam etmekteler. Kendilerine huzurlarınızda teşekkür etmek istiyorum. Türkiye tüm küresel güçlerin üzerine geldiği zor bir durumdan geçiyor. Ama bilmeliyizki herşeyin bir çaresi var, umudumuzu asla kaybetmeden ve işçilerimizi işten çıkarmadan onlarında duasını alarak üretmeye ve Türkiye’yi kalkındırmaya devam etmek zorundayız” ifadelerini kullandı.

Gürdamur; İhtiyaç Sahibi Aileler İçin Bir Fon Oluşturma Çalışmalarımız Var

Dernek çalışmaları hakkında da kısa bir bilgi veren Gürdamur,  Önümüzdeki süreçte derneğimizin üye sayımızı arttırarak daha fazla iş adamımıza ulaşmakla ilgili çalışmalarımız devam etmektedir. Üyelerimiz arasında koordinasyonu sağlayarak daha çok iş adamına ulaşmak için çalışıyoruz. Üyelerimizin resmi kurum ve kuruluşlarla olan işlerinize yardımcı olmak amacıyla bir koordinasyon komitesi oluşturacağız. Bu konuyla ilgili her zaman arayabilirsiniz. Elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışacağız.

Bölgemizde ihtiyaç sahibi ailelerin ihtiyaçlarını ulaşabildiğimiz kadar karşılamak amacıyla bir fon oluşturma çalışmalarımız var. Bu konuda siz değerli iş adamlarımızın duyarlı olacağını umuyor ve desteklerinizi bekliyorum. Örneğin bu fon üzerinden bu ramazanda engelli kardeşlerimize tekerlekli sandalye ve ihtiyaç sahiplerine yüklü miktarda kumanya yardımı yapmış bulunmaktayız.İş adamları derneği olarak Müsiadın yapacağı yurtdışı programlarda, bizde Arnavutköy Sanayici ve iş adamları derneği olarak katılım sağlayarak, yeni iş imkanlarına katkıda bulunmaya çalışacağız. Asiad’ın kuruluşunda emeği geçen eski başkan Mustafa Şahin’e ve yönetimime çok teşekkür eder, saygı ve sevgilerimi sunarım” dedi.

Baltacı; İş Adamlarının Arnavutköy’ün Gelişimine Daha Fazla Katkıda Bulunması Gerektiğini Düşünüyorum.

  Daha sonra Arnavutköy Belediye Başkanı A.Haşim Baltacı’da kısa bir konuşma yaptı. Baltacı, “Ramazan ayı mağfiret ayıdır. Bu mübarek ayda siz değerli iş adamlarıyla beraber olmaktan oldukça mutluyum. Arnavutköy’de çok değerli ve önemli sanayici ve iş adamlarının olduğunu düşünüyorum. Arnavutköy’de yer alan siz değerli iş adamlarının Arnavutköy’ün gelişimine daha fazla katkıda bulunması gerektiğini düşünüyorum.  Var olan devletimizin çok güçlü bir devlet yapısıyla Türkiye’yi daha iyi yerlere taşıyacağını düşünüyoruz. Bizler idealleri olan bir milletiz tıpkı ecdadımız da olduğu gibi inşallah bizlerde bundan sonra var olan devletimizle yolumuza devam ederiz” ifadelerini kullandı.

Kaymakamı Odabaş;  Ramazan ayı birlik olunca ve yetimin başı okşandığında anlamlıdır

Arnavutköy Kaymakamı Ahmet Odabaş ise yaptığı konuşmasında şu ifadelere yer verdi. Odabaş, Çok kıymetli işadamlarımız,  Arnavutköy ve İstanbul’da yaptığınız yatırımlar ve istihdama katkı sunduğunuz için hepinize şükranlarımı sunuyorum. Sizleri birlik ve beraberlik içinde görmek bizi ziyadesiyle mutlu ediyor. Birlik olduğumuz zaman kuvvetliyiz. Ve birlik ve beraberliğe en ihtiyaç duyduğumuz zamanları yasıyoruz. Ramazan ayı birlik olunca ve yetimin başı okşandığında anlamlıdır. Rabbim, Ramazanı bu şekilde anlamlandırmayı ve yasamayı nasip etsin” dedi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Sparfly Bilişim