Dolar : Alış : 7.2996 / Satış : 7.3128
Euro : Alış : 8.5850 / Satış : 8.6005
HAVA DURUMU
hava durumu

istanbul31°CAz Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 17 Kategoride 723 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Bolluca’da İsmail Kocatürk Camisinin Minaresi Söküldü

29 Ekim 2019
Ana Sayfa » Arnavutköy » Bolluca’da İsmail Kocatürk Camisinin Minaresi Söküldü
Bolluca’da İsmail Kocatürk Camisinin Minaresi Söküldü

İstanbul’da meydana gelen 5.8’lik depremde Arnavutköy Bollucada  İsmail Kocatürk Camii’nin minaresinde çatlaklar oluştu. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı teknik ekiplerinin yaptığı inceleme sonrası caminin minaresinin yıkılmasına karar verildi. Bu kararın ardından Camiye gelen Arnavutköy Belediyesi ekipleri minarenin parça parça söküm işlemi tamamlandı.

Arnavutköy’de 5.8 şiddetinde deprem sonrasında belediye ekipleri tarafından ağır hasarlı olduğu tespit edilen İsmail Kocatürk Camisi mühürlenerek ibadete kapatılmıştı.Minarenin yerinden sökülerek yeniden yapılmasına karar verilmişti. Bu kararın ardından minarenin sökme çalışmaları kapsamında minarenin külah kısmı ve balkon kısmı belediye ekiplerince yapı işlerinde kullanılan özel bir makine ile parça parça kesilerek yerinden söküldü.

  Toplam 4 parça halinde yerinden parça parça kesildi

Yapılan çalışmaların ardından İsmail Kocatürk Caminin hasarlı olan gövde kısmı ekiplerin titiz çalışmaları sonucunda 2 parça halinde yerinden sökülerek söküm işlemi tamamlandı. Toplam 4 parça halinde yerinden parça parça kesilerek vinç yardımıyla camia avlusuna indirilen minare daha sonra belediye ekipleri tarafından kaldırıldı.Minare parçalarının kaldırıldığı sırada yapı malzemesinin dayanıksız olduğu göze çarptı.Minaresi sökülen caminin en kısa sürede minaresinin yapılarak yeniden ibadete açılacağı bildirildi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Sparfly Bilişim