Dolar : Alış : 7.3147 / Satış : 7.3278
Euro : Alış : 8.6564 / Satış : 8.6720
HAVA DURUMU
hava durumu

istanbul31°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 17 Kategoride 723 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Dağ; Umut Dolu ve Mutlu Öğrenciler Yetiştiriyoruz

03 Mayıs 2019
Ana Sayfa » Arnavutköy » Dağ; Umut Dolu ve Mutlu Öğrenciler Yetiştiriyoruz
Dağ; Umut Dolu ve Mutlu Öğrenciler Yetiştiriyoruz

Her yönden büyüyen ve gelişen Arnavutköy’de, eğitim de çok yönlü büyük bir gelişim içerisinde devam ediyor. Arnavutköy okullarının, öğretmenleri ve öğrencileri bu gelişim ve başarı hikayeleri hak ettiği yeri alma yolunda emin adımlarla ilerliyor.

Her İmkanı Öğrencilerimizin Lehine ve Fırsata Dönüştürmeye Çalışıyoruz

Arnavutköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü vizyoner ve çalışkanlığı ile bilinen İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Dağ’ın bitmek tükenmek bilmeyen üretkenliği, çalışması, temposu ile muazzam şekilde ilerliyor.

Birçok okulumuzda pek çok başarı ve gelişim hikâyeleri ile destanlar yazılıyor diyen Arnavutköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Dağ, “Bilimsel, kültürel, sanatsal, sportif ve daha pek çok projelerle Arnavutköy İlçesi hakikaten gelişim hikayesi ile dikkat çeken ve göz dolduran bir ilçe oldu. Umut dolu ve mutlu öğrenciler yetiştiriyoruz. Her imkanı öğrencilerimizin lehine ve fırsata dönüştürmeye çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.

Başarı Hikâyemiz Okullarımız ve Öğrencilerimiz

Dağ’ “Başarı hikâyelerimizden bazı okullarımız ve öğrencilerimizi şöyle sıralayalım;  “Sağlık Nesiller Sağlık Gelecek yarışmasında Edebi Eserler kategorisinde Necip Fazıl Kısakürek Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencimiz Nidanur Kaya İstanbul birincisi olarak ödül aldı.

Ulusal Öğretmenler arası Materyal Geliştirme tasarım yarışmasında Türkiye genelinde seçilen 210 eser içersinde İlçemiz 4 eserle yer buldu.

Mehmet AkifErsoy Ortaokulundan İbrahim Kırbaç, Zehra Ulaş, Anafartalar Ortaokulundan Ali Çoğalmış, Mehmet Akif Ersoy ÇPL.den Deniz Kılıç öğretmenlerimizin başarıları ile gururlandık.

İlk kez İlçemiz ölçeğinde eğitimin sesi Radyo HT yayına başladı. Hasan Tahsin İlkokulu sınıf öğretmeni Uğur Türkkan yönetiminde yayına devam ediyor.

TÜBİTAK 4006 Bilim Projesi başvuru 44 okulumuz, seçilen 1 okulumuz Mehmet Akif Ersoy ÇPL”dir dedi.

Eğitimde İyi Örneklerden Özgün Uygulamalara başvuru sayımız 255 proje,seçilen 2 proje,Arnavutköy İlkokulu ve Hadımköy İbrahim Özaydın Mesleki  ve Teknik Anadolu Lisesi.

Ben İstanbul Olsaydım yarışmasında öğrencimiz Ümmü Gülsüm Polat İBB Kültür A.Ş.nin düzenlediği İstanbul’u Okuyorum yarışmasında şiir dalında mansiyon ödülü almıştır.

Master Şehrengiz Projesi atölyeleri Yazarlık atölyesi, Senaryo atölyesi ve Diksiyon atölyesi olmak üzere 3 atölye açıldı.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Sparfly Bilişim