Dolar : Alış : 7.3147 / Satış : 7.3278
Euro : Alış : 8.6564 / Satış : 8.6720
HAVA DURUMU
hava durumu

istanbul31°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 17 Kategoride 723 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Durağanlaşan Ekonomiye Karşı Gayrimenkul Piyasasının Gücü

13 Mart 2019
Ana Sayfa » Ekonomi » Durağanlaşan Ekonomiye Karşı Gayrimenkul Piyasasının Gücü
Durağanlaşan Ekonomiye Karşı Gayrimenkul Piyasasının Gücü

Özellikle son yıllarda İstanbul’daki nüfus artışı, yoğunlaşan göç ve Ortadoğulu turistlerin ikinci ikametgâh olarak İstanbul’u tercih etmesi, ekonominin durağanlaşmasına sebep oluyor.

Türkiye ekonomisindeki zor koşulların temel sorunlarından birini, ekonomik büyümenin durağanlaşması oluşturuyor. Bununla birlikte yavaşlayan gayrimenkul piyasasına rağmen birçok ile göre İstanbul‘da gayrimenkul ticareti, hız kaybetmeden devam ediyor. İstanbul’un doğu yakasından neredeyse Kocaeli‘ye kadar dolan ve projeleşen alanlar artık pek çok yatırımcıyı İstanbul’un batısına doğru yönlendiriyor. 3. Havalimanı, Kanal İstanbul Projesi, Kuzey Marmara Otobanı, Yeni Metro Hattı da yıllar önce İstanbul’un batı aksını işaret etmekteydi. Özellikle Kuzey Marmara Otobanı ile birlikte neredeyse Tekirdağ ile birleşen İstanbul’un, ilerleyen yıllarda yapılacak dev projelerle doğu aksı gibi batı aksının da tamamen dolacağı öngörülüyor.

Arnavutköy Bölgesinde Dönen Rant, Silivri’ye Kadar Kaymış Durumda

Yaklaşık 5 yıl önce 3. Havalimanı ve Kanal Projesi civarında, bilhassa Arnavutköy bölgesinde dönen büyük rant gelişmeleri, son dönemlerde Silivri ilçesine kadar kaymış durumda. İstanbul’un batısında olan Silivri İlçesi, İstanbul merkezi aratmayacak arazi ve konut fiyatları ile revaçta.  Özel üniversitelerin ve Kuzey Marmara Otobanı projesinden sonra inşaat firmalarının bile yoğun olarak yatırım ve proje gerçekleştirdiği Silivri’de, durağanlaşan ekonomi ve gayrimenkul piyasasına rağmen gayrimenkul ticareti hızlı bir şekilde devam ediyor.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Sparfly Bilişim