Dolar : Alış : 7.2996 / Satış : 7.3128
Euro : Alış : 8.5850 / Satış : 8.6005
HAVA DURUMU
hava durumu

istanbul31°CAz Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 17 Kategoride 723 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

HDP Eş Başkan Adayı Kahrıman; “Türkiye’den Başka Vatanım Yoktur”

11 Mart 2019
Ana Sayfa » Arnavutköy » HDP Eş Başkan Adayı Kahrıman; “Türkiye’den Başka Vatanım Yoktur”
HDP Eş Başkan Adayı Kahrıman; “Türkiye’den Başka Vatanım Yoktur”

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Arnavutköy Belediye eş başkan adayları Yavuz Kahrıman ve Emine Korkmaz oldu. Kahvaltılı bir programla basının karşısına çıkan Arnavutköy Belediye eş başkanı Yavuz Kahrıman  ve  HDP İlçe Örgütü Eş Başkanları Cevdet Yeşilkaya ve Songül Büyükpınar  aday tanıtımı ve secim Beyannamesi’ni anlattılar.

Programa CHP’den istifa ederek HDP’den meclis üyesi adayı olan Hüseyin Çelik ve Dursun Karakuş ve HDP’li yöneticiler ile birlikte katılırken, diğer eş başkan Emine Korkmaz başka bir programda olduğu gerekçesiyle tanıtım toplantısına katılmadı.

Yeşilkaya; Bölge Ayırmadan, Yepyeni Bir İlçe Oluşturmak İstiyoruz

Programda ilk sözü alan HDP Arnavutköy İlçe Eş Başkanı Cevdet Yeşilkaya seçim startını verdiklerini ifade ederek, basın emekçilerinin de Arnavutköy’ün sorunlarını çok iyi bildiğini ifade etti. Basının üzerindeki baskıya da değinen Yeşilkaya, “Allah’ın izniyle, hem halkımız, hem basınımız için demokratik bir ilçe yaratmak istiyoruz. Arnavutköy’ün, talandan, yalandan, yolsuzluktan arındırılması için demokrasi bloğu oluşturulması gerekir” dedi.

HDP’nin bir çatı parti olduğunu iddia eden Yeşilkaya; “Her ne kadar HDP terörle gündemde yer alsada, biz hiçbir insanımızın giyimine, düşüncesine, fikrine karışmadan, bölge ayırmadan, Karadenizlisi, batılısı demeden zulüm anlayışını yıkarak yepyeni bir ilçe oluşturmak istiyoruz” şeklinde konuştu.

Kahrıman; Mahalle Meclisleri İle Belediyeyi Yöneteceğiz

HDP Arnavutköy Belediye Başkanı Eş Başkan Adayı Yavuz Kahrıman da, partilileri ve basın mensuplarına yaptığı konuşmasında deyim yerindeyse zehir zemberek açıklamalar yaptı. Kahrıman, yerel seçimlerin Cumhur İttifakı tarafından ‘beka sorunu’ haline getirilmesini eleştirerek; “Belli bir zümre, belli bir ittifak çatısı altında yer alanlar ‘ülkeyi, vatanı, milleti sevenler’, haktan, hukuktan, halktan ve ülkenin ezilenlerinden, sömürülenlerinden yana yer alanların ise adeta terörize edildiği bir ülkede yaşıyoruz. HDP Türkiye halklarının taleplerini gerçekleştirebilecek tek partidir. Bizim parti anlayışımızda tepeden inmeci bir anlayış yoktur” dedi. Yönetime geldikleri takdirde, ilçede oluşturulacak ‘kent meclisleri’, mahallelerde oluşturacakları ‘halk meclisleri’ ile yönetime halkı katacaklarını ifade eden Kahrıman, belediyelerin işlerinin sadece bu meclislerin aldığı kararları uygulamak olacağını ifade etti.

Arnavutköy Belediye Başkanı Sayıştay Raporları’na Rağmen Hala Belediye Başkanı Olarak Dolaşıyor

HDP Eş Başkan Adayı Yavuz Kahrıman, geçtiğiz aylarda Arnavutköy Belediyesi ile ilgili gündeme düşen Sayıştay Raporları’na da değinerek, seçimlerde bu konuyu kullanarak siyaset yapmayacaklarını;“Bir yere çamur atan el, ilk önce kendi elini kirletir” diyerek, kendilerinin şeffaf bir yönetimle bu tür sorunların önüne geçeceklerini ifade etti. Aylık olarak belediye gelir giderlerinin halka sunulacağını, gençlik parkları, spor alanları oluşturarak uyuşturucuyla mücadele edeceklerini, Arnavutköy’de yerel sanayi alanları, organize sanayi alanları oluşturarak işsizliğin önüne geçip mahalle arası iş yeri açma olayına son vereceklerini sözlerine ekledi. Ak Parti’nin, ülkede sağladığı tek barışın, kaçak, çürük binalara karşı getirdiği ‘imar barışıdır’ diyen Kahrıman, Arnavutköy’de tüm ötekileştirilenlerle beraber sevgi dolu bir ilçe meydana getireceklerini ifade etti. Kahrıman, HDP’nin ülke genelinde 92 belediyesine kayyum atandığını, geri kalan belediye başkanlarının görevlerinden alındığını, yerine;  “Kaymakamlar, valiler, rantçılar” atandı diyen Kahraman; “Bizim tek bir belediyemizde, 24 saat belediyenin müfettişleri araştırma yapmasına rağmen tek bir yolsuzluk, hırsızlık ve  rant çıkmamıştır. Arkadaşlarımızın tamamı düşüncelerinden dolayı zindanlardadır. Yurt dışında yolsuzlukla anılan belediye başkanları yüzü tutmuyor dışarı çıksınlar, Arnavutköy Belediye başkanı Sayıştay Raporları’na rağmen hala belediye başkanı olarak dolaşıyor.” dedi.

Tek Vatan Tek Bayrak

Konuşmasının ardından basının sorularını cevaplandıran Yavuz Kahrıman bir gazetecinin; “Cumhur İttifakı tarafından terörle özdeşleştiriliyorsunuz, sizin vatanla, bayrakla sorununuz var mı?” Şeklindeki soru üzerine HDP Eş Başkan Adayı Kahrıman; “Benim ayyıldız bayraktan başka bayrağım, Türkiye’den başka vatanım yoktur” dedi. Konuşmasının sonunda HDP’nin stratejisini ve çalışmalarının özetlendiği seçim beyanneme metnini basın mensuplarına dağıtan Yavuz Kahrıman toplantının Sonunda secim beyannamesi’ni okudu.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Sparfly Bilişim