Dolar : Alış : 6.9372 / Satış : 6.9497
Euro : Alış : 8.1481 / Satış : 8.1628
HAVA DURUMU
hava durumu

istanbul30°CAz Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 17 Kategoride 719 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

İmamoğlu; 18 Günde Yaptıklarımızı Bile Kopya Çekiyorlar

02 Haziran 2019
Ana Sayfa » Arnavutköy » İmamoğlu; 18 Günde Yaptıklarımızı Bile Kopya Çekiyorlar
İmamoğlu; 18 Günde Yaptıklarımızı Bile Kopya Çekiyorlar

Yenilecek İstanbul seçimlerinin CHP Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu seçim çalışmaları kapsamında Arnavutköy’de bir dizi ziyaretlerde bulundu. İmamoğlu Arnavutköy’de halka seslendi ve  “Anamım ak sütü gibi helal bir 31 Mart seçimini kazandım” dedi.

Arnavutköy ziyaretinde İmamoğlu ilk önce Ömerli Kiptaş’ta vatandaşlarla buluştu. Ardından Deliklikaya Mahallesi, Ömerli Kiptaş ziyaretlerinin ardından Karlıbayır’da vatandaşları selamlamanın Ardından Taşoluk semt pazarı ziyareti ve kanaat önderleri ile görüştü. İBB’nin seçilmiş Başkanı Ekrem İmamoğlu, Arnavutköy’deki seçim turunu, Arnavutköy meydanında düzenlediği halk buluşması ile noktaladı. Binlerce vatandaş, İmamoğlu’nu, ”Hak, hukuk, adalet” ve ”Ekrem Başkan” sloganları ile karşıladı. Seçim otobüsü üzerinden coşkulu kalabalığa seslenen İmamoğlu, özetle şunları söyledi: 


”Yaptığım İşten Utanmamam Gerekiyor”

İmamoğlu,”Arnavutköy’ün güzel insanları, sizleri kucaklıyorum. İstanbul’a bir söz vererek yola çıktım. Hep güler yüzlü olacağım dedim. Suratı asıklardan bıktık. Bağırıp çağıranlardan bıktık. Ben, TV’lere ya da insanlara hitap ederken sanki ailem dinliyormuş gibi konuşuyorum. Onların yüzüne bakarken, yaptığım işten utanmamam gerekiyor. Sizi de o sevgiyle kucaklıyor ve öyle hitap ediyorum size. Dert ne biliyor musunuz? İstanbul’un nimetlerinden bir avuç insan faydalanıyor. Ben, kentin nimetlerini 16 milyona dağıtacağım deyince bu onların zoruna gidiyor. Sıkıntı yaratıyor. Ben, bu şehrin insanlarına, adil ve eşit davranacağım. Partizanlık yok, liyakat var. Bu arkadaşlar insanların yüzüne bakıp hangi partili olduğunu anlıyor ya birileri, biz anlamayız öyle işleri. Biz, her vatandaşımıza aynı gözle ve sıcaklıkla bakarız. Onlar, bu şehrin nimetlerini bir avuç insana dağıtacağım diyor, ben de tam tersi bu şehrin kadınlarına, çocuklarına, gençlerine dağıtacağım diyorum” şeklinde konuştu.

“ Bırakın Terör Örgütleriyle Bizi İlişkilendirmeyi, Aklınızı Başınıza Alın”

Hakkında üretilen iftira içerikli montaj videoları hazırlayanlara tepki gösteren İmamoğlu, ”Montaj videolarla, beni terör örgütleriyle ilişkilendirmeye çalışıyorlar. Bu aklı kıtların, cahillerin aklı bu tarz işlere çalışıyor. Bu işleri çok iyi bilirler. Kumpası, hukuka müdahaleyi, birileri hakkında bu tarz video, kaset hazırlamayı iyi bilirler. Ben bunlardan anlamam. Bırakın terör örgütleriyle bizi ilişkilendirmeyi, aklınızı başınıza alın. Bu ülkenin ekonomik, uluslararası sorunları var. Terör sorunu var. Gelin, bu sorunları hep beraber çözelim diyorum. Teröre karşı hep beraber dimdik duralım diyorum. Kesip, biçip bizi terörle ilişkilendirmeye çalışanlara, gidin aynaya bakın diyorum. Aynaya baktığında gördüğünüz kişi” dedi. 
”Milletçe Demokrasinin Yanında Duruyoruz”

 İmamoğlu, “Anamım ak sütü gibi helal bir 31 Mart seçimini kazandım. Helal, helal. Buna müdahale ettiler. Siyasi bir karar verdiler. Hukuka ve Türkiye’nin demokrasi sürecine darbe vurdular. Ama biz, milletçe demokrasinin yanında duruyoruz. Bu sürecin içerisinde hak, hukuk, ahlak, vicdan mücadelesi var. 23 Haziran’da, bayram yerine gider gibi gedeceğiz, milletçe hakkımızı teslim alacağız. Bu ülkede 8 milyon işsiz var. Döviz almış başını gidiyor. Bu şehirde her 4 aileden biri açlık ve yoksulluk sınırını altında yaşıyor. Ben, bu şehrin nimetlerini garip, gurebaya vereceğim diyorum, onlar, fakirleri, fukarayı unuttular. Karnını doyurduk ama oy vermiyor diyorlar. Kimin cebinden, kimin karnını doyuruyorsun. Biz, kamunun, belediyenin, bu şehrin ve ülkenin kurumlarının millete ait olduğunu hatırlatmaya geldik. O zavallılar da ister hatırlarlar, ister hatırlamazlar ama sandıkta cevaplarını alacaklar” dedi. 

”Manşetlerini Bana İftiralarla Dolduran Gazeteler Var”

İmamoğlu, “18 günde yaptıklarımızı bile kopya çekiyorlar. Üretmekle bağları koptu. Vatandaşın arasına giremiyorlar. Vatandaşla bağları koptu. ”Öğrencinin kartını 85 TL’den 40 TL’ye indirdik” diye ortaya çıktılar. 31 Mart öncesi, bunu söylediğimde, kimin parasını kime dağıtıyorsun, hesap kitap yapmayı bilmiyorsun dediler. Ama biz verdikten sonra, bakıyorsun hepsine sahiplenmeye çalışıyorlar. Çünkü, bu insanlar üretmekten uzaklar ve insanlarla aralarına mesafe koymuşlar. Lüks içinde, kibre boğulmuş durumdalar. Kibirli yönetici bu millete hizmet edemez. Hakkımızda şu mübarek günlerde iftara atmayı meslek edinen siyasiler var. Allah akıl versin. Onları Allah’a havale ediyorum. Manşetlerini, benim şahsıma iftirayla dolduran gazeteler, TV’ler var. Son bir haftada ismimi bile söylemenin benim lehime olduğunu düşünerek, adımı yazmayı ve söylemeyi gazetelerine, TV’lerine yasakladılar. İsmimden de soy adımdan da ben memnunum, herkes söylüyor zaten. Biz, hayatı ucuzlaştırmaya geliyoruz. Bu şehrin sıkıntılı insanlarını yanında olmaya geliyoruz”dedi. 

”Güzel Duygularımızı Her Gün Besleyelim”

İmamoğlu, “18 günde yaptıklarımızı kıskananlar, 1800 günde çatlayacaklar. Önümüzde Kadir Gecesi var. Bayram var. Her ikisi de mübarek olsun. Şehir dışına gidecek olanlar mutlaka dönsünler. Demokrasi ve gelecekleri için oy kullansınlar. Bu 19 gün, uzun tatilde, demokrasi ve İstanbul için mücadele edin. Bu şehrin sorunlarını çözeceğiz. Bu şehrin sorunlarını, milletini unutmuş yöneticiler çözemez. Biz çözeriz. Hepinizden aktif çalışma bekliyorum. Bazı insanlar sizi provoke etmeye çalışabilirler. Oyuna gelmeyin. AK Partiye oy vermiş vatandaşlarımız da bana oy verecek. Oy vermeyen terörist, oy vermeyen bizden. Bu tür şeyleri atın gitsin çöpe. Güler yüzümüzü anlatın yeter. Bu güzel duygularımızı her gün besleyelim. İstanbul’un gerçek sorunlarını çözüme kavuşturacağız. Gönlünüzü ferah, zihninizi açık tutun. Ve deyin ki; her şey çok güzel olacak” ifadelerini kullandı. 


Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
Sparfly Bilişim