Dolar : Alış : 6.9372 / Satış : 6.9497
Euro : Alış : 8.1481 / Satış : 8.1628
HAVA DURUMU
hava durumu

istanbul30°CAz Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 17 Kategoride 719 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Mehmet Akif Ersoy Lisesi Projeye Doymuyor

16 Şubat 2019
Ana Sayfa » Arnavutköy » Mehmet Akif Ersoy Lisesi Projeye Doymuyor
Mehmet Akif Ersoy Lisesi Projeye Doymuyor

2018 – 2019 Eğitim-Öğretim Yılında Mehmet Akif Ersoy Çok Programlı Anadolu Lisesi 1. Dönemde birçok projeyi hayata geçirdi.

 Okulda Faaliyete Geçirilen Projeler İse Şöyle; Mehmet Akif Ersoy Çok Programlı Anadolu Lisesi Okul müdür yardımcısı aynı zamanda beden eğitimi öğretmeni olan İskender Özdemir koordinatörlüğünde yürütülmesi planlanan ‘ Spor Şemsiyesi ‘ adlı proje büyük ilgi gördü. Mehmet Akif Ersoy Çok Programlı Anadolu Lisesi Okulu İstanbul il müsabakalarına toplamda 28 takımla katılarak okul tarihinin rekorunu kırdı. İlçe müsabakalarına ise tüm branş ve kategorilerde katılım sağlandı. Aynı zamanda sınıflar arası futbol, voleybol ve basketbol müsabakaları da dahil olmak üzere toplamda 1470 mevcutlu okulumuzda 1200 öğrenci aktif sporun içerisine dahil oldu. Okulumuzda il müsabakalarında takım halinde 5 şampiyonluk kupası geldi ve toplamda 18 tanesi altın, 7 gümüş ve 10 bronz olmak üzere il düzeyinde 35 madalya kazanarak ilçede başarılarımızı duyurmuş ve göstermiş oldu. s

Mehmet Akif Ersoy Lisesi 4 adet şampiyonluk kupası aldı

Arnavutköy Mehmet Akif Ersoy Çok Programlı Anadolu Lisesi okulunda başlattığı ´´SPOR ŞEMSIYESI´ Projesiyle ‘’Her yerde spor herkese spor sloganıyla’’ Tüm öğrencilerini aktif sporun içine almayı hedefliyor. Okuldaki tüm özel öğrencilere lisans çıkartıp müsabakalara sokuyor. Mehmet Akif Ersoy Lisesi Okulu özel eğitim öğrencisi Demirhan Karadağ Türkiye Futsal Milli Takımına seçildi. Okullar Arası Özel Sporcular Puanlı Atletizm Yarışmaları Ataköy Atletizm Salonunda 3 Ocak 2019 tarihinde başladı.

Arnavutköy belediyesi halter salonunda yapılan okullar arası halter il müsabakalarında Mehmet Akif Ersoy Çok Programlı Anadolu Lisesi öğrencileri toplamda 14 altın ve 3 gümüş madalya kazanarak büyük bir başarıya imza attılar. Takım halinde Genç A Erkek takımı İstanbul Şampiyonu, Genç B Erkek takımı İstanbul şampiyonu, Genç A kız takımı İstanbul Şampiyonu, Genç B Takımı İstanbul Şampiyonu olarak Mehmet Akif Ersoy Çok Programlı Anadolu Lisesi toplamda 4 adet şampiyonluk kupası alarak tarihi bir başarıya imza attı.

Okul TUBİTAK Bilim Fuarına 8 Araştırma 5 Tasarım Projesi Toplamda 13 Proje İle Katıldı

 İl 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı projeleri için okul proje yürütücüsü olarak Elektrik – Elektronik. Öğretmeni Gökhan Çağlar görevlendirildi. Proje yürütücü Gökhan Çağlar’ın sunmuş olduğu 13 proje TÜBİTAK tarafından kabul edildi.  Bu durum okul açısından projeye destek veren tüm öğretmenler açısından Arnavutköy’de İl 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı için kabul edilen tek okul olması gurur verici oldu.  

Okul TUBİTAK Bilim Fuarına 8 Araştırma 5 Tasarım Projesi Toplamda 13 Proje İle Katıldı

Okul Bilişim teknolojileri alanı öğretmeni Mehmet Sait Budak, Okul Müdür Yardımcıları Rüveyda Yılmaz Ali Sağban ve Bilişim Teknolojileri alanı öğrencileri işbirliği ile ‘Elektronik Gönül Köprüsü’ adlı proje yaptı. Elektronik gönül köprüsü projesi yürütülerek bilgisayar ile tanışmamış öğrencilere ulaşmak, bilgisayardan yoksun çocukların eğitimde fırsat eşitliği sağlamak ve aynı materyal imkanına sahip olması için karşılıksız beklentisiz bilgisayar eksiklerini tamamlamak, atıl durumdaki bilgisayar malzemelerini toplayarak okul bilişim teknolojileri atölyesinde tamiri yapılarak ihtiyacı olan özellikle köy okullarına dağıtma ilkesi ana hedef edindi. Bu proje ile okul alan öğrencileri derslerinin uygulama kısmında özellikle gelişimleri tamamlanmış olup, iş piyasasına hem teorik hem pratik bilgileri ile donanımlı birer ara elemen özelliklerine sahip olacak. Böylelikle hem öğrenciler yeteri kadar malzeme ile çalınıp kendilerini geliştirmelerini sağlanacak hem de ihtiyacı olan okulların bilgisayar ihtiyacı karşılanmış olacak.

Öğrenciler, Eğitim Ve Sınav Sonrası Mesleki Yeterlilik Belgesi Almaya Hak Kazanacak

Okul ile Etik Mesleki Yeterlilik ve Belgelendirme Hizmetleri Merkezi A.Ş arasında Sınav Alanı İşbirliği protokolü imzalandı. Bu protokol personel belgelendirme kapsamındaki sınav faaliyetlerinin yürütülmesi için sınav yerinin tahsis edilmesi ve sınav materyalinin sağlanması için gerekli her türlü hizmeti ifade ediyor. Öğrenciler, eğitim ve sınav sonrası mesleki yeterlilik belgesi almaya hak kazanacak.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
Sparfly Bilişim