Dolar : Alış : 7.3147 / Satış : 7.3278
Euro : Alış : 8.6564 / Satış : 8.6720
HAVA DURUMU
hava durumu

istanbul31°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 17 Kategoride 723 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Öğrenciler Trafik Kurallarını Eğlenerek Öğreniyor

29 Ekim 2019
Ana Sayfa » Eğitim » Öğrenciler Trafik Kurallarını Eğlenerek Öğreniyor
Öğrenciler Trafik Kurallarını Eğlenerek Öğreniyor

Arnavutköy Belediyesi tarafından hayata geçirilen Trafik Eğitim Parkı’nda, öğrenciler trafik kurallarını eğlenerek öğreniyor.

Trafik kurallarına duyarlı ve bu kuralların uygulamaya geçirilmesinde bilinçli yeni nesiller yetiştirmek için Arnavutköy Belediyesi tarafından faaliyete geçirilen Trafik Eğitim Parkı, hizmete vermeye devam ediyor. Arnavutköy Belediyesi Gençlik Eğitim Merkezi tarafından verilen eğitimlere ilçede bulunan okullardan gelen birçok öğrenci katılıyor. Bu kapsamda gerçekleştirilen eğitim programına katılan Âşık Veysel İlkokulu 4’üncü sınıf öğrencileri, trafik kurallarını eğlenerek öğrendiler. Trafik kurallarını anlatan eğitim videosunu izleyen minik öğrenciler, akabinde uygulama alanına gelerek burada trafik işaretlerini, yaya geçidinde uyulması gereken kuralları öğrenerek parkurda akülü araçları kullandılar.

“Eğitimler yıl boyunca devam edecek”

Trafik Eğitim Parkı hakkında bilgi veren Arnavutköy Belediyesi Gençlik Merkezi Koordinatörü İbrahim Erdoğan şunları söyledi: “Öğrencilerimizin trafik kurallarını uygulayarak öğrenmeleri için yıl boyu devam edecek bir program başlattık. Belediye başkanımızın verdiği talimatla ilçemizde eğitim gören 4’üncü sınıf öğrencilerine, müfredat doğrultusunda uygulama parkurunda eğitim vermekteyiz. Tüm okullarımızın oluşturulan takvimle eğitim alacağı program, iki aşamadan oluşmaktadır. Birincisi sınıfta yaptığımız teorik eğitim 2’nci aşama ise yaparak-yaşayarak öğrenme modelini benimsediğimiz uygulama parkuru eğitimi. Bu aşamada hem kuralları sahada uyguluyor hem de öğrencilerimiz akülü araçları kullanarak eğlenceli anlar yaşıyorlar. Eğitimle çözülemeyecek hiç bir sorun olmadığı inancıyla küçük yaştaki öğrencilerimize trafik kurallarını özümsetmek temel gayemiz”

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Sparfly Bilişim