Dolar : Alış : 6.9372 / Satış : 6.9497
Euro : Alış : 8.1481 / Satış : 8.1628
HAVA DURUMU
hava durumu

istanbul30°CAz Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 17 Kategoride 719 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Saadet Partisi Arnavutköy Belediye Başkan Adayı Ekrem Önal; Ülkede, ‘Yiğit Kuru Soğana Muhtaç Olmuş Duruma Gelmiş’

13 Mart 2019
Ana Sayfa » Arnavutköy » Saadet Partisi Arnavutköy Belediye Başkan Adayı Ekrem Önal; Ülkede, ‘Yiğit Kuru Soğana Muhtaç Olmuş Duruma Gelmiş’
Saadet Partisi Arnavutköy Belediye Başkan Adayı Ekrem Önal; Ülkede, ‘Yiğit Kuru Soğana Muhtaç Olmuş Duruma Gelmiş’

Arnavutköy Saadet Partisi 2019 yerel seçim çalışmalarına hızlı bir başlangıç yaparak sürpriz bir belediye başkan adayı açıkladı. Arnavutköy belediye başkanı Adayı olarak gösterilen Ekrem Önal’ı coşkulu bir törenle partililere tanıtıldı. Tanıtım programına Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Dr. Abdullah Sevim, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Necdet Gökçınar, il yöneticileri, Arnavutköy İlçe Başkanı Münir Dinler ve ilçe yöneticileri ile çok sayıda davetli katıldı. Tanıtım toplantısından bir hafta sonra basının karşısına çıkan Saadet Partisi Arnavutköy Belediye Başkan adayı Ekrem Önal, 1994 seçimlerine atıfta bulunarak; “Biz yeniden Arnavutköy’den ayağa kalkmak istiyoruzdedi.

Dinler; “Biz Arnavutköy’den ayağa kalkacağız”

Arnavutköy Saadet Partisi İlçe Teşkilat binasındaki kahvaltılı basın toplantısında yerel basınla bir araya gelen Belediye Başkan adayı Ekrem Önal basının sorularını da yanıtladı. Basın toplantısına İlçe Başkanı Münir Dinler, 2009 yerel seçimlerinde Saadet Partisi Arnavutköy Belediye Başkan adayı ve 2019 yerel seçimlerinde belediye meclis üyesi adaylarından Ahmet Ziya Balcı, meclis üyesi adayları ve partililer katıldı.

İlk olarak söz alan İlçe Başkanı Münir Dinler, başkan adaylarının çok önceden belirleyebileceklerini ancak, Arnavutköy’ün büyük projelere ev sahipliği yapması sebebiyle Genel Başkan Temel Karamollaoğlu’nun baş danışmanı Ekrem Önal’ın tavsiye edildiğini söyledi. Arnavutköy’de iddialı olduklarını dile getiren Dinler, meclis üyeliği süresinde hiçbir ayrım gözetmeksizin herkese teklif götürdüklerini ifade etti. Yönetime geldikleri takdirde Sayıştay’ın denetlemesini beklemeden mahallelerde oluşturdukları halk meclisleri ile ilgili birim müdürlüklerinin denetimini halka arz edeceklerini ifade etti. Denetim sonunda da yanlış yapan kişileri, başka yerlere terfi ettirmeyeceklerini ifade ederek; “İnşaallah, yiğit düştüğü yerden ayağa kalkar derler. Biz Arnavutköy’den ayağa kalkacağız, 94 ruhunu dirilteceğiz. Çünkü bizim, kaybedersek bizden hesap sorarlar korkumuz yok. Çünkü biz halka her ay hesap vereceğiz” dedi.

Önal; “Arnavutköy’ü, Arnavutkent Yapacağız”

Daha sonra söz alan Arnavutköy Belediye Başkan adayı Ekrem Önal ise yaptığı konuşmada; ”Teoriyi ilçe başkanımız anlattı. Ben icraat adamıyım. Hayatımın 5-6 yılı müfettiş olarak görev yaptım” dedi. Turgut Özal döneminde en genç bürokrat olarak da görev yaptığını ifade eden Önal geçmişte, merhum Süleyman Demirel başta olmak üzere merhum Necmettin Erbakan ile de uzun yıllar birlikte çalıştıklarını ifade etti. Belediyeciliğin öneminin verilen yetkilerle arttığını ifade eden Önel, Arnavutköy’ü köylülükten çıkarıp ‘Arnavutkent’ yapacaklarını söyledi. Arnavutköy’ün köyden gelen insanlardan oluştuğunu ifade eden Saadet Partisi Arnavutköy Belediye Başkan adayı Ekrem Önal, Arnavutköy’ün kentleşmeye ihtiyacı olduğunu söyledi. Geçmişte Refah-Yol hükümetleri döneminde belediyeciliklerinde tek bir yolsuzluğun, haksızlığın olmadığını ifade ederek; “O dönemde tek bir kusurumuz olsaydı 28 Şubat’ta bizden hesabını sorarlardı”şeklinde konuştu.

Her Şeyi Dışarıdan Alan Bir Ülke Haline Geldik

Bir haftadır Arnavutköy’ü gezdiğini ifade eden Ekrem Önal; ”Arnavutköy yukarıdan yönetilen bir yer olmuş. Allah, Arnavutköy’e öyle nimetler vermiş ki adeta Cennet. Doğası, denizi, gölleri, ormanları, yeşil alanları ile çok güzel bir ilçe. Ancak burada yaşayan insanların bu nimetlerden yararlanması için çalışmalar yapılması lazım. Arnavutköy’ün tarımı kendine yetebilir. Buraya Antalya’dan sebze meyve getirmek zorunda niçin kalınsın? Ülkede durum maalesef, ‘yiğit kuru soğana muhtaç olmuş’ durumuna gelmiş vaziyette” ve bunu da övünerek anlatıyorlar şeklinde konuştu. Adaletli bir yönetim sözü veren Önal, hayatında hiçbir zaman taviz vermediğini, adaletin sağlanması için de taviz vermeyeceğini söyledi. Şeffaf bir belediyecilik örneği göstereceklerini sözlerine ekleyen Önal; “Bizler iki denetime tabi olacağız. Hem sizlerin denetimine hem de Allah’ın denetimine tabii olacağız. Türkiye’de bir kayırmacılık var. Adaletsizlik var. Adaletin olmadığı yerde zulüm vardır. Türkiye’de özelleştirmeyle bütün tesisler satıldı. Her şeyi dışarıdan alan bir ülke haline geldik” dedi.

15 yıldır Arnavutköylü’ye Fayda Sağlayacak Bir Eser Yok

Arnavutköy’ün 15 yıldır iktidar partisi tarafından yönetildiğini, ancak Arnavutköylü’ye fayda sağlayacak bir eserin meydana getirilmediğini, hala imar sorununun çözülemediğini ifade eden Önal,  Arnavutköy için projelerden bahsetmenin şu an için ’birbirimizi kandırmaktan öteye gerçekliği yoktur’ dedi.  Arnavutköy’e adaptasyon sorunu yaşamayacağına inandığını hayatındaki tecrübelerden örnekler vererek anlattı. Makamda oturmayı sevmediğini ifade Önal, ekiple birlikte çalışmayı sevdiğini sözlerine ekledi. Arnavutköy’ün potansiyellerini bildiğini ifade eden Önal; “Arnavutköy’de yağ var, un var, geriye helva yapmak kalmış” ifadelerini kullandı.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Sparfly Bilişim