Dolar : Alış : 7.3147 / Satış : 7.3278
Euro : Alış : 8.6564 / Satış : 8.6720
HAVA DURUMU
hava durumu

istanbul29°CAz Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 17 Kategoride 723 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Şehit Demet Sezen Çok Programlı Anadolu Lisesi Öğrencileri Avrupa’ya Gitti

01 Haziran 2020
Ana Sayfa » Eğitim » Şehit Demet Sezen Çok Programlı Anadolu Lisesi Öğrencileri Avrupa’ya Gitti
Şehit Demet Sezen Çok Programlı Anadolu Lisesi Öğrencileri Avrupa’ya Gitti

Şehit Demet Sezen Çok Programlı Anadolu Lisesi (Erasmus) Programı Mesleki Eğitim Öğrenici ve Personel Hareketliliği faaliyeti kapsamında  “Avrupa’da Pişirdik, Arnavutköy’de Yedik” başlıklı projeyi uygulamak amacıyla Avrupa’ya gitti.

Şehit Demet Sezen Çok Programlı Anadolu Lisesiyiyecek İçecek Hizmetleri alanı 12. sınıf öğrencileri 5 şer kişilik gruplarda Prag (Çekya), Viyana (Avusturya) ve Budapeşte’deki (Macaristan) 14 günlük staj eğitimini başarıyla tamamladılar.

Projede Hayata Bakış Açılarını Değiştirerek Vizyon Sahibi Olmaları Amaçlandı

Erasmus projesi hakkında bilgi veren Şehit Demet Sezen Çok Programlı Anadolu Lisesi Müdürü Dilek Palaz, “Öğrencilerimiz yaptıkları stajlarla bilgi, deneyim ve iş tecrübesi edinmelerinin yanında Avrupa Birliği ülkelerinin yaşam kültürü ve yapısı hakkında da bilgi edindiler. Başarılı bir staj eğitiminden sonra hünerlerini sergileyen öğrencilerimizin çalışkanlığı ve özgün ürün koyma yetenekleri proje ortaklarımız tarafından takdir edildi. Ayrıca kendilerine iş teklifleri de yapıldı.

Değişik kültürleri tanıyarak çok kültürlülük bilinci kazanmalarını da hedeflediğimiz projede hayata bakış açılarını değiştirerek vizyon sahibi olmaları amaçlandı. Eğitimlerimizden arta kalan zamanlarda şehir turu ile birlikte tarihi, kültürel yapıları gezme fırsatı bulduk” ifadelerini kullandı.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Sparfly Bilişim