Dolar : Alış : 7.3147 / Satış : 7.3278
Euro : Alış : 8.6564 / Satış : 8.6720
HAVA DURUMU
hava durumu

istanbul31°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 17 Kategoride 723 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Şehrengiz Projesi 2019 Lansmanı Yapıldı

29 Ekim 2019
Ana Sayfa » Eğitim » Şehrengiz Projesi 2019 Lansmanı Yapıldı
Şehrengiz Projesi 2019 Lansmanı Yapıldı

Arnavutköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün Master Projesi olan Şehrengiz Projesi kapsamında düzenlenen 2019-2020 eğitim öğretim yılı ilkokul -ortaokul ve lise şehrengizlansmanı   Nuri Pakdil Kültür Merkezinde 29 ilkokul, 31 ortaokul ve 18 lisenin katılımıyla yapıldı.


Arnavutköy İlçe Milli Egitim Müdürlüğümüzün vizyonist calışmalarından olan Sehrengiz Projesinin 2019 -2020 egitim – öğretim yılı açılışı muhteşem bir programla gercekleşti. Programa İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet DAĞ , maarif müfettislerinden Mustafa TAŞÇI , şube ve okul müdürleri ile çok sayıda davetli katıldı.

Master Projemiz Şehrengiz 5 Yaşında

 Programın ac ılış konuşmasını yapan Arnavutköy ilçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Dağ,  “5.yılına girdiğimiz proje ile dört eğitim yılı içinde öğrenciler 23 kitabı müzakere etmiş ve yazarlar ile kitapları üzerine sohbet etme imkanı bulmuştur. Her insanın düşünüş ve dünyaya bakış tarzı farklıdır. Bu sebeple de nitelikli eserlerin biraz da okurun muhayyilesi ile güç kazandığı ve esasen kitabı okurun yeniden yazdığı düşünülebilir. Öğrencilerimiz de bakış açıları ile okudukları eserleri zenginleştirmiş, yazarlara sordukları sorularla düşünce kapılarını zorlamış  ve tüm fikirlerin aynı ortamda paylaşılmasıyla çok yönlü düşünebilme becerilerini geliştirmişlerdir. Her yıl kendini gelistiren projemize bu egitim -öğretim yılında da bu anlayısla devam edecegiz.” dedi.

Şehrengiz Projesi; Programlar Düzenlemeye Devam Edecektir

Dağ, “Şehrengiz Projesi belirli bir alana yönelik, ileriye dönük aşamalı hedefleri olan, gelişerek ilerleyen bir proje olmakla öğrencilerin okuyarak birikim elde etme, alanında öne çıkmış isimlerle tanışma, kendini yazılı ve sözlü ifade etme, değer üretme, liderlik gibi alanlarda basamak basamak ilerlemelerini sağlamak için gerekli programları düzenlemeye devam edecektir. 5.yılına giren bu çalışmanın, 4 yıl içinde eriştiği sonuçlar ve süreç yönetimi bakımından diğer tüm alanlarda üretilecek projelere örnek teşkil etmesi de  önemlidir” ifadelerini kullandı.

Programa katılan Maarif Müfettislerinden Mustafa Taşçı ise ; bu projenin çok değerli bir çalısma olduğunu , böyle önemli bir calışmada emegi olan herkesi tebrik ettigini ifade etti.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Sparfly Bilişim