Dolar : Alış : 6.9372 / Satış : 6.9497
Euro : Alış : 8.1481 / Satış : 8.1628
HAVA DURUMU
hava durumu

istanbul30°CAz Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 17 Kategoride 719 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Taşoluk TOKİ Hayvanların İstilasına Uğradı

18 Mayıs 2019
Ana Sayfa » Arnavutköy » Taşoluk TOKİ Hayvanların İstilasına Uğradı
Taşoluk TOKİ Hayvanların İstilasına Uğradı

Arnavutköy nüfusunun önemli bir kısmının yaşadığı Taşoluk TOKİ’de başıboş gezen inekler ve koyunlar vatandaşların tepkisine neden oldu.  TOKİ sakinleri,  her gün başıboş Sokakta dolaşan hayvanların çevreye zarar verdiğini ifade etti.

TOKİ Konutlarındaki Yeşil Alanlar Zarar Görüyor

Taşoluk TOKİ Konutlarında başıboş dolaşan ineklerin hem çevreyi hem de sağlığı olumsuz etkilediğini savunan vatandaşlar, belediyeyi seyirci kalmakla suçladı. Sık sık binaların etrafında sahibi başlarında olmayan büyükbaş ve küçükbaş hayvanlara rastladıklarını belirten TaşolukTOKİ sakinleri, bu durumun kendilerini tedirgin ettiğini söyledi.

Sokağa pisleyen İneklerin cevre kirliliği oluşturduğuna dikkat çeken vatandaşlar, Köy ve meralar varken, sığırları bu şekilde şehrin içerisinde kendi hallerine bırakan hayvan yetiştiricilerini eleştiren tepkili vatandaşlar, “TOKİ Konutlarındaki yeşil alanlar zarar görüyor. Üstelik dışkıları nedeniyle çevre kirliliği oluşuyor. Hastalıklara davetiye çıkartan bu manzaraya Arnavutköy Belediyesi seyirci kalmamalı. Gerekli uyarılar yapılmalı.” dedi.

Çocuklarımız Hayvan Korkusundan Sokakta Rahat Dolaşamıyor Ve Oynayamıyor

Taşoluk TOKİ site sakini İhsan Bostancıoğlu,  Sitenin üst kısmında bir mandıra var. Sahibi her gün hayvanları sitenin içine salıyor. Sitenin içinde büyük ve küçükbaş hayvanlar dolaşıyor mera gibi. Sokakta dolaşan inekler ve koyunlar sokağa pisliyor ve cevre kirliliği oluşuyor.  Çocuklarımız hayvan korkusundan sokakta rahat dolaşamıyor ve oynayamıyorlar. Ayrıca mahallede çok sokak köpekleri var. Bir komşumuz 5 tane besliyor. Biz TOKİ sakinleri olarak köpek ve hayvan korkusundan sokakta rahat, rahat dolaşamıyoruz.  Ben 10 senedir TOKİ’de oturuyorum. Bu sorunları site yönetimine söylüyoruz ilgilenmiyor. Belediyeyi ara diyor. Biz bu sorunlarımızın bir an önce çözülmesi için yetkililerden yardım istiyoruz.Taşoluk TOKİ her gün adeta hayvanların istilasına uğruyor. Yetkililer, bu site içinde gezen hayvanları toplasın ya da başıboş gezmelerine müsaade etmesin istiyoruz” dedi

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
Sparfly Bilişim